Nowość CORT ACTION BASS PJ OPBC GITARA BASOWA Zobacz większe

CORT ACTION BASS PJ OPBC GITARA BASOWA

Nowy produkt

649,00 zł brutto

Więcej informacji

CortLogo_BW.gif

CORT ACTION BASS PJ OPBC GITARA BASOWA

Firma Cort zdążyła nas już przyzwyczaić do dobrze wykonanych instrumentów w przystępnej cenie. Nie inaczej jest z modelem Action Bass. Instrument jest wygodny i charakteryzuje się uniwersalnym brzmieniem dzięki połączeniu przetworników typu Precision oraz Jazz. Idealnie sprawdzi się niemal w każdym gatunku muzycznym. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z gitarą basową to jest to warto wybór właśnie Corta Action Bass. 

Cort Action Bass to niewątpliwie hit wśród niedrogich gitar basowych, który zdaniem wielu muzyków jest jednym z najlepszych wyborów na pierwszą gitarę basową do nauki. Trudno się nie zgodzić, ponieważ instrument ten został zaprojektowany właśnie z myślą o osobach, które dopiero planują rozpocząć naukę gry na tym instrumencie i którzy jednocześnie szukają pewnego, solidnego modelu, który będzie dobrze brzmiał i zaoferuje znaczny komfort gry. Taki jest właśnie Cort Action Bass, czyli gitara basowa na początek, która swoją jakością może zaskoczyć również bardziej zaawansowanych muzyków. Co sprawia, że Cort Action Bass jest dobrym wyborem na początek? 

Instrument ten posiada klasyczną budowę bez żadnych udziwnień, tak aby muzyk mógł skupić się przede wszystkim na nauce gry. Gitara basowa Cort Action Bass wyposażona została w dwa przetworniki typu syngle coil, które wybrzmiewają stosunkowo jasnym brzmieniem i które pozwolą na grę wielu gatunków, od delikatnego jazzu i bluesa, po znacznie ostrzejszą muzykę rockową. Kluczem do znalezienia brzmienia na którym nam zależy jest to w jaki sposób ustawimy gitarę. Jeśli wybierzemy brzmienie przetwornika przy gryfie, brzmienie będzie ciepłe i tłuste, doskonałe do jazzu, lecz wybierając przetwornik przy mostku, dźwięk zyska jasny i bardziej dynamiczny charakter, świetnie nadający się do muzyki rockowej. Oba te charaktery możemy połączyć decydując się na grę na obu przetwornikach. Nie należy zapominać także o tym, że gitara została wyposażona w potencjometry odpowiedzialne za jej głośność i barwę, za pomocą których również możemy w bardzo dużym stopniu wpłynąć na charakter posiadanego dźwięku. Samo brzmienie byłoby jednak niewystarczające gdyby na gitarze grało się niewygodnie. Cort po raz kolejny udowodnił, że na wysoki komfort gry można liczyć również w tańszych modelach. Gitara jest dobrze wyważona, a główka nie opada przy grze na stojąco. Gryf jest dobrze wyprofilowany i oferuje sporą wygodę w takcie gry na całej jego długości, a współpraca solidnego mostka i kluczy jest na tyle dobra, aby móc cieszyć się grą bez częstego dostrajania strun. Jeżeli szukamy gitary basowej dla początkujących i obawiamy się o to czy tani model będzie oferował dobre brzmienie i wygodę, Cort Action Bass z pewnością będzie dobrym i bezpiecznym wyborem.

SPECYFIKACJA:

Cort Action Bass PJ OPBC gitara basowa 4-strunowa

Skala: 864 mm

Korpus: przykręcany, topola

Gryf: lity klon kanadyjski

Mostek: EB6(4)

Podstrunnica: jatoba

Promień podstrunnicy: 400 mm

Markery: białe kropki

Przetwornik (gryf): PSEB4-4/F

Przetwornik (mostek): PSEB1-4/R

Elektronika: pasywna

Progi: 24

Klucze: odlewane, chromowane

Struny: D'Addario EXL 165 (.045 - .105)

Wykończenie: otwarte pory drewna

Kolor: Black Cherry

INSTRUMENT NOWY OBJĘTY GWARANCJĄ NA OKRES 24 MIESIĘCY POLSKIEGO IMPORTERA.

TOWAR WYSYŁAMY W CIĄGU 48H

 

 

Produkty powiązane